În duelul codașelor, FCM Dorohoi a obținut primul punct din deplasare

Written on:noiembrie 2, 2014

fotbal bt 24 sept 2014Etapa a XI a a Ligii secunde de fotbal, disputată sâmbătă 1 noiembrie, a adus primul punct obţinut în deplasare pentru nou promovata FCM Dorohoi. Echipa dorohoiană, antrenată de Vespazian Colban, a jucat la CS Baloteşti şi a deschis scorul în min. 21 prin Vrabie. Gazdele au egalat cu zece minute înainte de final prin Chiacu, în urma unei lovituri de la 11 metri, 1-1 fiind rezultatul final al meciului. În celelalte partide, scorurile şi marcatorii au fost: Săgeata Năvodari – CF Brăila 2-2 (Srdic, Muzac/ Puşcaşu, Nicoliţă), Unirea Slobozia – Farul Constanţa 2-0 (Jianu, Tudorache), SC Bacău – FC Voluntari 1-2 (Predoiu/ Voduţ, Călinţaru), ACS Berceni – Academica Argeş 0-0 şi Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău 2-0, ambele goluri fiind marcate de Matei în prima repriză. În urma acestei etape, primele cinci locuri în clasamentul Seriei I sunt ocupate de: 1. FC Voluntari 25 puncte (golaveraj 27-9), 2. Academica Argeş 24 (19-8), 3. Săgeata Năvodari 21 (14-11), 4. Rapid CFR Suceava 18 (19-12), 5. CF Brăila 16 (15-14). Etapa a XII a, ce va avea loc sâmbătă 8 noiembrie, programează meciurile: ACS Berceni – Săgeata Năvodari, CS Baloteşti – CF Brăila, Unirea Slobozia – FCM Dorohoi, Rapid CFR Suceava – Farul Constanţa, ASC Bacău – Gloria Buzău, Academica Argeş – FC Voluntari. (Gabriel BALAŞA)