Google

Ca de obicei Primăria Vaslui premiază valorile și talentul

Written on:mai 31, 2019
Comments
Add One

EXPOZIȚIA DESPRE COPILĂRIE, ÎN TOATE FELURILE

“A devenit deja tradiție ca Primăria municipiului Vaslui să invite elevii și cadrele didactice de profil să ne încânte privirile cu lucrări artistice menite să ilustreze temele propuse.Pe 31 mai Primăria Vaslui a premiat elevii vasluieni care, alături de cadrele didactice îndrumătoare, au dăruit, cu generozitate, din imaginația și sensibilitatea lor. Momentele artistice au fost susținute de Palatul Copiilor, prin intermediul elevilor îndrumați de prof. Alin Bulboacă: Rebecca Oatu, Alexia Păduraru și Sebastian Tufă”, se menționează într-un comunicat de presă dat publicității de Primăria municipiului Vaslui. Luati exemplu, ca ei sunt viitorul!

 

Grădinițe

 

Nr.crt. Elev Profesor Unitate învățământ Premiu
1 CHIRIAC MATEO ED. AILENEI OANA-ROXANA Grădiniţa P.N. nr. 1 II

 

2 SIMIONESCU MIRUNA –         ,,   – –         ,,   –

 

II
3 REBEGEA  ANASTASIA –         ,,   – –         ,,  –

 

II
4 SÂRBU  NICOLAS Ed. Marin Natalia Grădiniţa  nr. 1

 

II
5 ONOFREI  EMA –         ,,  – –          ,,   –

 

II
6 DELIU  IOANA –          ,,   – –         ,,   –

 

II
7 POPA  DAVID –           ,   – –           ,,   –

 

II
8 ONUŢĂ  SARA PĂDURARU  AURELIA

TODEILĂ ANA-ELENA

Grădiniţa P.P. Nr. 15

 

II
9 SITARU  AIDA –          ,,  – –         ,, –

 

II
10 PILĂ  EVA-MIRIAM POPA GEORGETA

DONU  MATILDA

–         ,,  –

 

I
11 SARA  NECHITA NINA  CIOBANU

LIVIA  MĂLĂNCUŞ

Grădiniţa P.P. Nr. 15

 

 

I
12 ENACHE  MEDEEA PATRICI  ANGELICA

MÎNZĂŢIANU  NICOLETA

–          ,,  –

 

I
13 PÂRCĂLABU  GIULIA PÂRCĂLABU  TATIANA

ROMAN  LOREDANA

–          ,,  –

 

I
14 CHIRICA  SOPHIA FLORICICA  ADELINA -FLORENTINA

PÂRCĂLABU  TATIANA

–         ,, –

 

I
15 HURDUBAE  ALBERT CHIRIAC  MIHAELA

ŞENCHIU  FĂNICA

Grădiniţa P.P. Nr. 3

 

 

I

 

16

 

BODOLICA  ANTONIA ANTON  GABRIELA

LEFTER  CRISTINA

Grădiniţa P.P. Nr. 3

 

II
17 PROFIRI  PETRA BUZĂ  MAGDALENA

DĂNILĂ  ECATERINA

–  ,,- I
18 ANTON  MAIA IRIS BALAN  VASILICA  IULIANA

VRABIE  SIMONA

-,,- II
19 LUPU  ANA-DORIS ATOFANEI  IFTIME  DANIELA

BORZA  ALINA

-,,- II
20 SEREA  CLARA CAZACU  NELA

CRĂCIUN  IRINA MIHAELA

Grădiniţa P.P. Nr. 3 / Nr.12 I
21 FILIPESCU  LIA-STEFANIA COSTIN  ANGELICA

APOSTOL  ROTARU  MANUELA

-,,- I
22 CHIRILĂ  PATRIK MACOVEI  ELENA Grădiniţa P.P. Nr. 14 I

 

23

 

BUSUIOC  DRAGOŞ MACOVEI  ELENA -,,- I
24 ADAFINEI  FLORIN BELEUŢĂ  GIANINA Grădiniţa BRODOC II

 

25

 

MIHALCIA  ANDREEA -,,- -,,- II
26 LĂZUREANU  ANA-MARIA -,,- -,,- II

 

27 SCOIPAN  ŞTEFANIA -,,- -,,- II

 

28

 

ADAFINEI  SANDA -,,- -,,- II
29 STOICA  PATRICIA VARVARA  FLORINA-EMILIA

DORNEANU  EMILIA

Grădiniţa P.P. Nr. 8 I
30 BEJAN  TUDOR VARVARA  FLORINA-EMILIA

BEJAN  CRISTINA

-,,- I

 

31 DARIE  IOANA PAVEL  RODICA

BEJAN  CRISTINA

-,,- I

 

32 COSTANDACHE  MAIA PAVEL  RODICA

STEJAR  PETRONELA

-,,- I

 

33 BUZĂ  CEZAR-DĂNUŢ ŞMEGOVEI  AURA

MORĂRAŞU  LĂCRĂMIOARA

Grădiniţa Nr. 14 / structură a Grăd.P.P.nr.8 I

 

34 RAPANU  ALEXANDRA POPICA  ELENA

STROE  EMANUELA

-,,- I
35 IFTENE  ŞTEFANIA POPESCU   RALUCA

CIMPOEŞU  MĂDĂLINA

II
36 TOMA  IASMINA ŞTEFANIA PĂCURĂ  MARIANA

SIMION  MIHAELA

II
37 DOBOŞ  AMELIA PASCAL LUMINIŢA

BÂRSĂ  CARMEN

II
38 SIMA  TEODORA BALAN  NICOLETA

GHILUŞCĂ SÂNZIANA

II
39 ILAŞ  IOANA-ECATERINA PASCAL  LUMINIŢA

MOCANU  CRISTINA

II
40 BOAŢĂ  RAISA TRIFAN  ANDRA-CRINA

NANE GINA

I
41 MORARU  DAVID POPA  LILIANA

BALAN  ADELA

I

 

42 CHIRIAC   RAREŞ GROSU  GABRIELA

CHIOSA  VIORICA

I
43 LAZĂR  NICOLAS MATICIUC  ELENA-LILIANA I
44 URSU  IASMINA ALIXANDRACHE ANIŞOARA-

LAVINIA

II

 

ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR

 

Nr.crt. Elev Profesor Unitateînvățământ Premiu
1 NECHITA TEODORA-NICOLA ŢIBULEAC  PETRONELA ŞcoalaGimn. ,,M.Sadoveanu” II

 

2 APOSTU  SABINA-ANDREEA -,,- -,,- II
3 BOTYA  LUCIAN -,,- -,,- II
4 CRAINICU  TUDOR TIRON  MARIANA ŞcoalaGimn. ,,M.Sadoveanu” II

 

5 BALAN  DAVID

 

-,,- -,,- II
6 DAVID  GABRIEL -,,- -,,- I

 

7 ZUGRAVU  MARIA -,,- -,,- II

 

8 DĂNOIU  KARLA -,,- -,,- II

 

9 CHIŞCĂ  IONUŢ HUIBAN  MARIANA ŞcoalaGimn. ,,M.Sadoveanu” I

 

10 BEJA  ANTONIA -,,- -,,- I

 

11 MOGÂLDEA VICTOR -,,- -,,- I

 

12 MOŞULEŢ  ALEXANDRA -,,- -,,- I

 

13 LUCA  ALBERT -,,- -,,- I

 

14 AVĂDĂNEI  ANIELA -,,- -,,- I

 

15 PARASCHIV MIHAI -,,- -,,- I

 

16 HONCU  VICTOR HUIBAN  MARIANA ŞcoalaGimn. ,,M.Sadoveanu” I
17

 

ROTARU  ROBERT -,,- -,,- I
18 CĂRARE  SOFIA-ELENA FLUERAŞ  MIHAELA ŞcoalaGimn. ,,M.Sadoveanu” I
19 DIACONU  THEODORA -,,- -,,- I
20 NĂZĂREANU  DAVID-                       ANDREI -,,- -,,- I
21 SÎRBU  GIORGIA BUGULEŢ  GIANINA ŞcoalaGimn. ,,Ştefan cel Mare” II

 

22 STAN  KAROLINA ANDRONACHE  CARMEN -,,- II

 

23 NEGRESCU  BIANCA-

MIHAELA

BOGOS  ANDREEA ŞcoalaGimn. ,,Al. I. Cuza” III
24 SMĂU  GABRIELA -,,- -,,- III
25 ARTENE  ANDREEA –

ALEXANDRA

-,,- -,,- III
26. NEGRESCU  SIDONIA TĂTARU  TEODORA -,,- III
27. ANTOCHE  LAURA -,,- -,,,- III
28 ZALARU  MARIA -,,- -,,- II
29. FERARIU  RALUCA CENUŞĂ  LAURA- GABRIELA ŞcoalaGimn. ,,Al. I. Cuza” I
30. POPOVICI  ELENA -,,- -,,- I
31. TĂNASE  ALEXANDRA -,,- -,,- I
32.

 

COJOCARU  VASILE –

ADRIAN

BUŞTIUCEL RELY – GABRIELA -,,- I
33. FILIP  ANDI – GABRIEL -,,- -,,- I
34. MOLDOVEANU  ANY –

KARINA

BUŞTIUCEL RELY – GABRIELA ŞcoalaGimn. ,,Al. I. Cuza” I
35 GRĂMADĂ  IASMINA ALEXANDRU  EMILIA Şcoala BRODOC II
36 ABUTOAE  CARLOS  -,,- -,,- II
37 ANTOCHE  DENISA MARIA -,,- -,,- II
38 BACIU  DAVID -,,- -,,- II
39 ADAFINEI  DAVID-ADELIN -,,- -,,- II
40 LUCRARE COLECTIVĂ

13 elevi

TRIŞCĂ  MARCELUŞ ŞcoalaGimn. ,,Al. I. Cuza” I

 

ÎNV. GIMNAZIAL

 

Nr.crt. Elev Profesor Unitateînvățământ Premiu
1 BECHEA  FLAVIA-IOANA CLISU  ADINA-GEORGIANA ŞcoalaGimn. ,,Elena Cuza” I

 

2 MOCANU  ANASTASIA -,,- -,,- I

 

3 DONOSĂ  DENISA -,,- -,,- I

 

4 COZMA  ANDREEA –

ALECSANDRA

-,,- -,,- I
5 MIREA  CERASELA PRELIPCEAN  MONALISA ŞcoalaGimn. ,,Vasile                  Alecsandri” I

 

6 ŞTEFAN  DARIA URECHE  IRINA -,,- I

 

7 PÂNTEA  DIANA URECHE  IRINA ŞcoalaGimn. ,,Vasile Alecsandri” I

 

8 CORNUŢ  LORENA -,,- -,,- I

 

9 OŢEL  ELENA -,,- -,,- I

 

10 ASTRATINEI  ALEXANDRA

ŞTEFANIA

-,,- -,,- II

 

11 ILIOAIA  ROBERT -,,- -,,- II

 

12 IVAN  ALEXIA-ŞTEFANIA URECHE  IRINA -,,- I

 

13 DONIGA  CLARA -,,- ŞcoalaGimn. ,,Constantin Parfene” I

 

14 BUMBU  ALEXIA -,,- -,,- II

 

15 RADU  DIMITRIE –

OCTAVIAN

URECHE  IRINA -,,- II

 

16 PANAINTE  RALUCA URECHE  IRINA ŞcoalaGimn. ,,Constantin Parfene” II

 

17

 

BACIU  ALEXANDRU URECHE  IRINA ŞcoalaGimn. ,,DimitrieCantemir” III
18 TARPAN  DELIA -,,- -,,- II

 

19 SCAFARU  EMILIAN -,,- -,,- II

 

20 JUDE  ANASTASIA Costin Ramona-Diana LiceulT ,,EmilRacoviţă” I

 

21 LUNGU  MIRUNA -,,- -,,- I

 

22 MACOVEI  MARIA -,,- -,,- I

 

 

LICEU

 

Nr.crt. Elev Profesor Unitateînvățământ Premiu
1 GHIORGHIEŞ  PETRONELA CLISU  ADINA-GEORGIANA Colegiul Economic ,,Anghel Rugină” I

 

2 URSU  IOANA COSTIN  RAMONA- DIANA LiceulTeoretic ,,EmilRacoviţă” I

 

3 BORDUN  ANDREEA –

LORENA

-,,- -,,- I

 

4 URSU  IOANA -,,- -,,- I

 

5 IORDACHE  PAULA-

ALEXANDRA

-,,- -,,- I

 

6 TURBATU  MIRUNA

TEODORA

-,,- -,,- I

 

7 ROTARU  DĂNUŢA

DUMITRIŢA

-,,- -,,- I

 

8 MIHALCEA  OLIVIA

ŞTEFANIA

-,,- -,,- I

 

9 ARHIRE  ANEMONA -,,- -,,- I

 

10 SAVA  MĂDĂLINA -,,- -,,- I

 

11 ARTENI  DENISA -,,- -,,- I

 

12 IACOB  ANDREEA BEATRICE -,,- -,,- I

 

13 MUMURUZ  ŞTEFANIA -,,- I

 

14 LĂCĂTUŞ  LARISA ANCA

ELENA

-,,- -,,- I

 

15 PUŞCAŞU  RALUCA-

PETRONELA

-,,- -,,- I

 

16 DIŢU  NICOLETA DENISA COSTIN  RAMONA DIANA LiceulTeoretic ,,EmilRacoviţă” I

 

17

 

ŞERBAN  ERIKA -,,- -,,- I
18 DOROFTEI  GEORGIANA -,,- -,,- I

 

19 MANTA  VICTOR -,,- -,,- I

 

 

Leave a Comment