U Cluj – FC Botoşani 0-0 sau nulitate la nivelul Ligii a treia

Written on:March 18, 2015

leo grozavu fc btMarți 17 martie, în cadrul etapei nr. 22 din Liga I, sub Dealul Feleacului s-a disputat meciul dintre “Şepcile roşii” şi moldovenii de la FC Botoşani. Partida a fost de nivelul ligii a treia de fotbal, cu două echipe care au mimat spectacolul fotbalistic. Confruntarea a început foarte prost pentru echipa botoşăneană care, în min. 3, este nevoită să opereze prima schimbare în urma accidentării grave a lui Patache. 0-0 a fost rezultatul la pauză, primul “unsprezece” botoşănean trimis în teren de antrenorul Leo Grozavu fiind: Curileac, Patache, Tincu, Ngadeu, Jeremy, Vaşvari, Croitoru, M. Bordeianu, Ivanovici, Batin, Șvichi. În repriza secundă gazdele beneficiază de un penalty care este expediat pste poarta lui Curileac, undeva spre dealurile Clujului. Scor final 0-0 într-un meci al nulităţii depline. În urma acestui meci, FC Botoşani continuă să fie ţintuită pe locul 7 al Ligii I, cu 30 de puncte, golaveraj 24-28. În etapa următoare, FC Botoşani va evolua pe teren propriu contre celor de la ASA Tg. Mureş. (G.B.)