FC Botoşani a eliminat pe CSMS Iaşi din Cupa Ligii

Written on:August 10, 2016

fc bt csms is tabela netSpectacol total în seara zilei de marţi 9 august pe Municipalul din Botoşani. În faţa a peste 3.000 de spectatori s-a derulat duelul moldav dintre FC Botoşani şi CSMS Iaşi, în prima partidă a optimilor de finală a Cupei Ligii. Iată cele două formaţii care au alcătuit primul „unsprezece”: FC Botoşani – Albuţ, Patache, Plămadă, Miron, Popovici, I. Fulop, Vaşvari, M. Bordeianu, L. Fulop, M. Roman şi Matulevicius, în timp ce CSMS Iaşi a intrat în teren cu: Caparco, Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Ţigănaşu, Bole, Mitic, Ştefănescu, V. Gheorghe, D. Roman şi Ciucur. Unicul gol al partidei, care a fost şi cel al calificării în sferturile de finală ale competiţiei, a fost marcat de Levent Lorand Fulop, fratele lui Istvan Fulop, primul fiind la meciul de debut în tricoul FC Botoşani. În sferturile de finală, FC Botoşani va întâlni, în perioada 7-9 septembrie la Botoşani, pe Steaua Bucureşti, echipa bucureşteană urmând să vină la Botoşani şi vineri 12 august când, de la ora 21.00, va juca cu FC Botoşani în etapa a patra din actuala ediţie de campionat. (G.B.)